Wystające dolne żebra

Pytanie:
Mam 18 lat. Mój problem polega na tym, że mam dwa wystające dolne żebra. Są one wysunięte praktycznie przed klatkę pierśiową, a moje pośladki są natomiast dość znacznie cofnięte w tył. Czy może to mieć związek z tymi żebrami? Nie należę do najchudszych, ale i do otyłych też się nie zaliczam. Czy może to być przyczyną skrzywienia kręgosłupa? A może jest to jakieś inne schorzenie? Czy można to jakoś wyleczyć? Uważam, że wyglądam śmiesznie i z tego powodu mam kompleks. Nie posiadam własnego adresu e-mail i bardzo bym prosił o opublikowanie odpowiedzi na stronie.

Odpowiedź:
Bez badania nie jestem w stanie określić na czym polega Pańska wada postawy. Przyczyną wystawania pośladków może być np. przykurcz w stawach biodrowych lub pogłębienie krzywizny kręgosłupa zwanej lordozą lędźwiową. Zdarzyć się to może w przypadku np. osłabienia mięśni brzucha czy pogłębienia kifotycznego wygięcia kręgosłupa w odcinku piersiowym. Zniekształcenie żeber może być rezultatem wrodzonej lub nabytej we wczesnym dzieciństwie deformacji klatki piersiowej. Ponieważ nie znam istoty i przyczny Pańskiej wady postawy, nie jestem w stanie zaproponować najbardziej odpowiedniego postępowania. Podstawą leczenia i profilaktyki wad postawy w młodym wieku jest zapewnienie odpowiedniej ilości ruchu na świeżym powietrzu, korzystania z pływalni czy stosowania ćwiczeń ogólnorozwojowych. Warto również unikać sytuacji powodujących przeciążenia kręgosłupa, jak również dostosować stanowisko pracy i sposób spędzania wolnego czasu do wymogów stawianych przez budowę ciała.

2 thoughts on “Wystające dolne żebra

  1. Najpierw idź do lekarza, porozmawiaj z nauczycielem wf. Każdy wfista jest fachowcem od takich spraw. najlepiej jeśli jest dodatkowo instruktorem kulturystyki lub gimnastyki korekcyjnej. Zacznij chodzić na zajęcia pozalekcyjne, basen, siłownia. Na siłowni ćwicz pod opieką instruktora. Lepiej dopłacić niż pogłębić wadę. Samodzielne ćwiczenia na sto procent wykonasz błędnie pogłębiając wadę. I najważniejsze nie słuchaj rad pseudofachowców bez wykształcenia.

  2. Dodam, że Opisana przez Ciebie wada świadczy o słabych mięśniach brzucha, ale jak powiedziałem nie ćwicz sam bo uszkodzisz sobie kręgosłup lędźwiowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>